Warsztaty Fotografii Wnętrz

Cześć.

Od dłuższego czasu myślałem, nad zrobieniem warsztatów, konkretnie z fotografii wnętrz. Dlaczego akurat takich ? Po pierwsze bo robiąc badanie rynku pod tym kątem zauważyłem jak tego ludzie potrzebują, nie tylko fotografowie ale także różnego rodzaju biura nieruchomości, hotele czy restauracje. Dzisiaj każdy prowadzący tego rodzaju biznes potrzebuje zdjęć, ale zdjęć na wysokim poziomie. Przeglądając ze trzy lata temu wiele zdjęć wszędzie zauważyłem wspólny mianownik, okna to jedna wielka plama w większości przypadków. Dlatego postanowiłem robić to inaczej od reszty fotografów wnętrz. Skupiłem się na samym świetle zastanym, kompletnie pomijając światło błyskowe. Chciałem aby za oknem było widać co się dzieje, aby było widać detal, las, krajobraz. Tak narodziła się moja pasja do fotografowania wnętrz , zbliżona do postrzegania ludzkiego oka. Ma to swoje plusy o których więcej opowiem już na samych warsztatach.

To pierwsze moje autorskie Warsztaty z fotografii wnętrz. Będą to warsztaty prowadzone w odwrotnym kierunku do obecnie spotykanych na Polskim rynku, chcę aby ludzie wynieśli z nich nie tylko fachową wiedzę jak fotografować dobrze w świetle zastanym, jak komponować ujęcia, jak ustawić aparat ale co myślę najważniejsze, dać ludziom coś więcej. Po pierwsze będą to warsztaty dwu dniowe, z noclegiem w Apartamenty Chełmińskie, będą posiłki w Restauracja Relaks. Kolejnym atutem moich warsztatów jest zaproszenie znanych marek jako partnerów wydarzenia. Jednym z nich jest NajlepszeFoto. Kolejny partner w trakcie rozmów. Zależało mi aby dać uczestnikom wartość dodaną , nie tylko samą wiedzę i umiejętności.

Dlatego zachęcam Cię do zapoznania się z tym wydarzeniem i jeśli uznasz, że jest ono dla Ciebie atrakcyjne , do wysłania do mnie maila ze zgłoszeniem.

Do zobaczenia w Marcu 😉
———————————————————
PROGRAM
———————————————————
Dzień I – 24 marca 2018

– 10:00-21:00
– zapoznanie się z uczestnikami
– 12:30 omówienie planu warsztatów
– filozofia fotografii wnętrz
– 13:00 praktyka czyli fotografowanie
– 15:00 przerwa obiadowa
– 16:00 troszkę teorii i technikaliów ‘)
– 18:00 obróbka
– 21:00 Czas na dyskusje, SPA, integracja 😉

Dzień II – 25 marca 2018

– 9:00-17:00
– 9:00 śniadanie
– 11:00 praktyka czyli fotografowanie
– 14:00 przerwa obiadowa
– 15:15 obróbka
– 17:00 zakończenie

Szczegółowy plan dostępny poniżej

Dla kogo są warsztaty ?

Warsztaty przydadzą się fotografom chcącym poszerzyć zakres swoich usług
o fotografowanie wnętrz a także projektantom, architektom którzy mają potrzebę sami fotografować swoje realizacje. Jednakże jeśli jesteś pasjonatem pięknych wnętrz, designu oraz fotografii wnętrz – zapraszamy.

Czego się nauczę w dwa dni ?

Warsztaty obejmą cały proces fotografowania w tym wypadku Apartamentów , począwszy od planowania, przygotowania wnętrza, przez jego atrakcyjne sfotografowanie. Skupimy się abyś potrafił dostrzegać piękne światło nawet gdy go nie ma oraz to jak atrakcyjnie fotografować dane wnętrze. Zobaczysz najpopularniejsze błędy oraz gotowe recepty jak ich unikać. Dowiesz się , że można zrobić dobre zdjęcia tylko w świetle zastanym, bez pomocy światła błyskowego. Poznasz metody, które ograniczą czas spędzany przed komputerem na edycji materiału. Z warsztatów masz wynieść wiedzę wystarczającą do wykonywania takich zdjęć jakie znajdziesz na mojej stronie. Dowiesz się również jakich błędów unikać już w trakcie fotografowania.

Teoria
– podstawy fotografowania wnętrz
– kiedy fotografować?
– czym i jak fotografować?
– światło naturalne w fotografii wnętrz
– trudności i (nie zawsze miłe) niespodzianki
– jak patrzeć na nieruchomość

Praktyka
– 2 dni fotografowania dwóch pięknych apartamentów w ciągu dnia i po zmroku
fotografowanie strefy SPA jako atrakcja warsztatów

Postprodukcja
– Podstawy pracy w Lightroom z namiastką Photoshopa pod kątem fotografii wnętrz
– technika HDR

Co będzie Ci potrzebne ?

– Komputer z zainstalowanym Lightroomem i Photoshopem
– Własny aparat z obiektywem szerokokątnym
– Statyw

———————————————————
POZOSTAŁE INFORMACJE
———————————————————
Termin: 24-25 marzec 2018
Ilość miejsc: 8
Lokalizacja: Chełmno Apartamenty Chełmińskie