Apartament Gdańsk

 

Apartament Gdańsk – Fotografia wnętrz Gdańsk

Gdańsk to miasto , które bardzo lubię jeśli chodzi o fotografowanie wnętrz.

Apartament Gdańsk to moja kolejna wizyta fotograficzna w tym mieście. Tym razem przepiękny, słoneczny apartament który powstał w całości w firmie UrzadzajZNami.

Zdjęcia wnętrz Gdańsk

Apartament po dotarciu na miejsce skąpany był w słońcu. Nie mogłem oczu nacieszyć i fotografowałem jak oszalały. Wnętrze urządzone w nowoczesnym stylu, z dbałością o detale jak i ogólne wrażenie. Połączenie wszystkiego idealnie do siebie pasuje. Całość ma delikatny charakter i idealnie wpisuje się w moje ramy jeśli chodzi o design wnętrz. Sam uwielbiam biele, czernie i szarości. Dodatkowym atutem tego apartamentu jest iż wpada do niego bardzo dużo światła słonecznego. Daje to niesamowity efekt.

Techniczna strona fotografii wnętrz

Stałym elementem moich wnętrzasrkich zdjęć jest Canon 5D MKIII i statyw. Do niedawna używałem Tokiny 16-28/2,8, która własnie na tej sesji miała okazję być używana. Zawsze domykam aparat do F/8 dla uzyskania ostrości w całym wnętrzu. Korzystam z techniki łączenia kilku klatek, tzw techniki HDR, która pozwala mi zachować wszelkie najdrobniejsze detale od cienie poprzez mocne, słoneczne światło wpadające do środka. W tej sesji przy obrazku wyróżniającym użyłem aż 9 klatek!

Dlaczego 9 klatek ? Tyle klatek było potrzebnych do uwiecznienia całej sceny salonu. Jako, że mam małego bzika na niewypalone okna i ładne pokazanie tego co na zewnątrz stąd jest odpowiedz czemu aż 9 klatek. Przy mniejszej ilości zgubiłbym albo światła albo cienie.

Fotografowanie wnętrz

Panuje taka opinia, że piękne wnętrza łatwo się fotografuje – to prawda.

Wszystko to sprawia, że przyjemnie i łatwo się fotografuje. Nie mniej ja tak kocham to co robię, sam kocham urządzać wnętrza , że czasami możemy wpaść pułapkę nadmiernego fotografowania , które może nas dopaść w takim własnie wnętrzu. Oczywiście są tego plusy dla klienta, dostanie więcej zdjęć do wyboru. My z pasją fotografujemy dane wnętrze i w pełni oddajemy się fotografowaniu.

Zresztą sami zobaczcie ten piękny apartament.