kamerzysta - fotograf

Współpraca Fotograf – Kamerzysta

Fotograf – Kamerzysta razem na ślubie.

Robię zdjęcia od bardzo dawna, przenikanie się świata kamerzystów z fotografami było od zawsze, dlatego postanowiłem napisać krótką notkę jak to wygląda z mojej strony.

Dlaczego ? wiele par młodych dzisiaj szuka duetu z jednej firmy właśnie przed obawą jakichkolwiek komplikacji w tworzeniu materiału na ich ślubie. Poniekąd rozumiem Wasze obawy o niespójny materiał czy wspólne przeszkadzanie sobie podczas pracy na Waszym ślubie.

Przez ponad 10 lat fotografowania ślubów poznałem i współpracowałem z wieloma kamerzystami. Bywały różne sytuacje, jednakże nie było nigdy takiej sytuacji abym nie mógł sfotografować należycie Waszego ślubu. Wszystko to też kwestia podejścia i zrozumienia dla kogo tego dnia pracujemy i że wspólnie tworzymy pamiątkę dla Was.  Zbiegiem lat, doświadczenia sfotografowanych ślubów , poznania pracy kamerzystów rosła również moja świadomość oraz dojrzałość podczas pracy.

Nie wyobrażam sobie dziś sytuacji jaką można spotkać na przeróżnych forach ślubnych czy fotograficznych gdzie jedni na drugich piszą jacy to są nie kontaktowi czy potrafią sobie wzajemnie przeszkadzać. Nie zdarzyło mi się ani razu aby przeszkadzać kamerzyście w jego pracy. Co więcej – staram się nie pokazywać mu w obiektywie i schodzić za każdym razem kiedy widzę go w zasięgu wzroku.

Trzeba powiedzieć, że fotografowie mają dużo łatwiej ponieważ mogą oderwać oko od aparatu kamerzysta rejestruje dłuższe sekwencje i ciężko mu rejestrować to co wokoło niego. Dlatego doceniam ich prace oraz pomagam im w nagraniu jak najlepszego materiału z Waszego ślubu.

Miałem kilka sytuacji, że kamerzyści nie licząc się ze mną jako fotografem. Rozstawiali się w kościołach ze statywami czy z kolegami w taki sposób , iż ciężko było zrobić takie zdjęcia jakie miałem w głowie. Nie mniej zawsze robiłem tak aby jak najmniej było ich widać na moich kadrach oraz nie wylewałem z tego powodu gorzkich żali w całym internecie.

Współpraca

Fotograf i kamerzysta na ślubie. Tak właśnie powinno być podczas dnia Waszego ślubu między fotografem a kamerzystą. Im większa przysłowiowa chemia między nami tym lepiej dla Waszego materiału. Mimo iż nie posiadam w ofercie kamerzysty nie usłyszałem nigdy od żadnego kamerzysty , że praca ze mną była trudna czy abym przeszkadzał im w pracy. Wręcz przeciwnie, zawsze były słowa podziękowania i uznania za nieprzeszkadzanie im w pracy. Tak właśnie postrzegam pracę w dniu ślubu na którym jest kamerzysta, musimy tego dnia być spójni i być jak “jedno ciało”. Wszytko aby oddać Wam najlepszy materiał na jaki zasługujecie.

Często fotografuję kamerzystów podczas ich pracy i dziele się materiał z nimi, bo wiem, iż rzadko kiedy takowy dostają od fotografów.

Materiał oddany

Wiele razy słyszę głosy iż dwie różne osoby to dwa różne materiały i to jest największa obawa. Czy słusznie ? Według mnie nie , ponieważ kiedy wybieracie usługodawców kierujecie się swoimi preferencjami co do stylu, obróbki jaki obie osoby oferują i z reguły materiały będą wyglądały jak z jednej firmy. Powiem więcej, niedawna prośba od Pani młodej. Czy mogą prosić album nie w czerni ale w brązie bo takie oddaje kamerzysta. Chcieli by aby materiał cały był spójny i jednolity. Tak zrobiłem z czego młodzi bardzo są zadowoleni.

Polecenia

Przez tyle lat na rynku, poznawszy ogrom kamerzystów którzy stylem pracy, podejściem oraz samym sobą są podobni do mnie. Więc z pełną odpowiedzialnością wiem kogo polecić mojej parze. Listę polecanych osób zamieszczam poniżej mimo iż moje pary coraz rzadziej decydują się na kamerzystę na ślubie.

Digital Eye Studio

Sputowski Wedding Video – filmowanie ślubów

MATARI

Multitask Media

Dave Wedding Studio

Mam nadzieję, że tym krótkim wpisem pokazałem Wam jak wygląda nasza praca razem na Waszym ślubie i weselu.