szumy park hotel

Szumy Park Susiec

Szumy Park Susiec

szumy park hotel

Nowoczesny hotel w sercu Roztocza

SZUMY PARK Hotel & Restaurant znajduje się na Roztoczu  – najbardziej nasłonecznionej krainie w Polsce”

Taki opis widnieje na stronie hotelu i w pełni oddaje tenże stan. Hotel leży w samym lesie, co sprzyja relaksowi, odpoczynkowi oraz obcowaniu z naturą.

To nowy kompleks, urządzony bardzo nowocześnie ze świetnej jakości materiałów. Widać, że prace projektowe były przemyślane oraz wszystko współgra ze sobą.

Kiedy dowiedziałem się, że jednak to ja będę fotografował to wspaniałe miejsce , przebierałem nogami kiedy nadejdzie ten dzień.

Kiedy ów dzień nastał, wybrałem się w drogę. W Szumy Park Susiec spędziłem praktycznie 4 dni, fotografując dosłownie jak dziki, jakbym pierwszy raz robił komercyjną sesję.
Zapytasz dlaczego tak?
Po pierwsze na żywo obiekt robi piorunujące wrażenie, szczególnie restauracja po drugie trafiłem na idealne warunki, czyli ogrom słońca, które uwielbiam podczas fotografowania, po trzecie ja po prostu kocham fotografować piękne wnętrza i detal który w środku zastaję.

Kwestie Techniczne

Przez ten cały czas, wykonałem największą galerię dla klienta, od kiedy fotografuje wnętrza.

Materiału surowego przywiozłem 49,5GB, 1477 zdjęć do złożenia. Skorzystałem z całego wachlarza swoich obiektywów, użyłem każdej jednej ogniskowej dla urozmaicenia materiału dla klienta.

W użytek poszły takie ogniskowe jak :

 • 15mm
 • 21mm
 • 24mm TSE
 • 28mm
 • 45mm
 • 135mm

Skorzystałem również z okazji i popracowałem także wieczorem czego nie praktykuję często. Nie lubię się w żaden sposób ograniczać, stąd tak rozpięte wartości ogniskowych. Wróciwszy do domu od razu tego samego dnia zabrałem się za obróbkę materiału ! Tak, dobrze czytasz, od razu.
Jest to jeden z wyróżników mojej fotografii, bo klient komercyjny nie ma czasu na przekładanie wielu procesów , które ma zaplanowane w związku z sesją, więc ode mnie zależy bardzo dużo.
Cały materiał dla Szumy Park Susiec miałem gotowy w 5 dni od jej wykonania.

Jakie to daje korzyści dla klienta i dla mnie ?

Przede wszystkim od strony klienta patrząc :

 • przygotowanie wszelkiego rodzaju materiałów prasowych i reklamowych z moimi zdjęciami,
 • przygotowanie tychże zdjęć na stronie internetowej,
 • wrzucenie zdjęć na booking, facebook czy instagram
 • oraz wszelkiego rodzaju materiały drukowane

Jak to się mawia, czas to pieniądz więc szybko oddany materiał Susiec Hotel, zacznie szybko zarabiać pieniądze, zwracając inwestycję jaką było zaproszenie mnie, do wykonania fotografii wnętrz.

Jakie korzyści dla mnie ?

 • mocne skupienie się na pracy dla jednego klienta
 • czas na inne projekty czy pasje
 • jestem dużo bardziej dyspozycyjny
 • nie kumulują mi się zlecenia
 • nie mam zaległości w pracy

Co ważne, podczas fotografowania takich obiektów jak Szumy Susiec nie potrzebuję oddelegowanej osoby , która będzie ze mną podczas fotografowania. To znowu wartość i korzyść dla klienta bo zamiast pracownik poświęcać mi czas , może zająć się swoimi obowiązkami, które w nowych obiektach są bardzo złożone.
Ma to jeszcze jeden aspekt o którym mało się mówi przy współpracy między dwoma podmiotami, konkretne określenie zakresu pracy i tego co ma konkretnie być sfotografowane.

Fotografuję wnętrza od 9 lat ale takiego rzeczowego i dokładnego briefu nie dostałem jeszcze ani razu. Dzięki temu jadąc do Szumy Park Susiec, wiedziałem co konkretnie mam do zrobienia.

Uwierzcie mi , że ma to bardzo wielkie znaczenie nie tylko w kwestii pracy ale również w kwestii wyceny własnej pracy. Jeśli wiem co i w jakiej ilości klient potrzebuje , przygotowanie dla niego oferty to przysłowiowa bułka z masłem.

To również jeden z elementów o którym opowiadam na prowadzonych przeze mnie warsztatach fotografii wnętrz.

Praca z takimi klientami, którzy od samego początku do końca są świadomi , że jest potrzeba wykonania profesjonalnej fotografii wnętrz to czysta przyjemność, tym bardziej kiedy trafiają z polecenia. Wtedy trzeba dać z siebie 200% aby nie zawieść obu stron, procentuje to późniejszą opinią , kolejnymi poleceniami z dobrze wykonanej pracy czy pięknego portfolio.

Portfolio, które przyciągnie jak magnez inne podobne obiekty do tego abyś to właśnie Ty wykonał im sesję ich obiektu.

Im więcej dasz od siebie tym więcej dostaniesz z zewnątrz!

Pamiętaj również o tym, że “Fotografia wnętrz to nie wydatek ale inwestycja”

Dlatego rób to co kochasz i tak jak czujesz a będzie pięknie 🙂

A Szumy Park Susiec rekomenduję do obowiązkowego miejsca odwiedzin, bo na prawdę jest tego warte a i okolica ma wiele do zaoferowania.

Wnętrza całego hotelu zaprojektowała firma Jotka Projekt

Miłego oglądania 🙂

Pozostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.