Sesja nieruchomości w 30 minut ?

Cześć.

Dzisiaj postanowiłem napisać troszkę o tym, jak błędnie postrzega się prace fotografa wnętrz oraz rozwiać nieprawdziwe informacje. Często słyszę z opowiadań , że sesja nieruchomości w 30 minut jest możliwa, trzeba się spieszyć aby zdążyć na kolejną sesję, bo klient tego oczekuje, bo nie ma czasu itp

Czy aby na pewno to dobra droga do porządnych zdjęć i świetnie przygotowanej oferty?

Poniżej postaram się przedstawić Wam swój punkt widzenia w tej kwestii.

Sesja Nieruchomości

sesja nieruchomości w 30 minut ?

W jakim celu robimy zdjęcia nieruchomości chyba jest wiadome. Główne założenie sesji nieruchomości jest jak najlepsze przedstawienie wnętrza, które biuro nieruchomości będzie chciało pokazać zainteresowanym.

Obecnie żyjemy w dobie obrazu, z każdej strony “atakują” nas reklamy, obrazy, video itp. Żyjemy szybko
i intensywnie, nie mając zbytnio czasu na czytanie albo po prostu z lenistwa tego nie robimy.

Dlaczego tak dużą rolę dzisiaj mają zdjęcia ?

Odpowiedzcie sobie sami, na co zwracacie uwagę szukając produktu , który chcecie kupić poza ceną oczywiście.

Sesja nieruchomości to dużo większy zakres działań aniżeli pstryk wnętrza i voila. Aby efekt był spójny i zmierzał ku zamierzeniom owej sesji, musi zostać spełnionych kilka rzeczy, które nie zależą tylko od fotografa. Są to między innymi:

  • chęć wykonania profesjonalnej sesji zdjęciowej
  • przygotowanie wnętrz do sesji fotograficznej
  • zrobienie dobrego wrażenia na oglądających
  • posprzątane wnętrza

Zdjęcia wnętrz jakie wykonuję dla pośredników to usługa zmierzająca do sprzedaży więc nie zależy mi na jej szybkim i nie rzetelnym wykonaniu. Pisałem i mówiłem nie raz, że sesja z moim udziałem to dobre 1.5 godziny w zależności od metrażu nieruchomości. Nie będę tutaj wspominał o zleceniach komercyjnych bo to zupełnie inna bajka. Oczywistym jest, że mała kawalerka będzie angażowała mnie zdecydowanie krócej aniżeli dom o dużej powierzchni. Co prawda, fotografowałem niedawno najmniejsze wnętrze w swojej karierze, wcale łatwo nie było skomponować dobre zdjęcia, na tak małej przestrzeni.

Sami zobaczcie jak mi poszło (po kliknięciu duża galeria)

Pierwsze co robię po przyjściu na nieruchomość, najpierw ją oglądam i szacuję, jakie kadry wykonam i co ważne jakim obiektywem. Jest to o tyle istotne, aby nie zaburzyć charakteru wnętrza oraz go nie przerysować. Co równie istotne, wszystkie zdjęcia wykonuję ze statywu co też delikatnie wydłuża czas pracy ale pozwala mieć dobrej jakości materiał.

Dlaczego statyw jest tak ważny ? Pozwala uzyskać :

  • nieporuszone zdjęcia
  • proste i nie pokrzywione zdjęcia
  • idealne proporcje

Co do samej pracy ze statywem, ważne jest też na jakiej wysokości względem wnętrza go ustawimy.
Ma to również duży wpływ na pokazanie wnętrza i jego odbiór przed oglądającymi, aby pokazać rzeczy dla niego najbardziej istotne. Na pewno taką rzeczą nie jest tacka z owocami na stole w kuchni czy grzejnik w łazience 😉 Zawsze wcielam się przy fotografowaniu w rolę kupującego.

Fotografując w technice poklatkowej , statyw pozwala mi też na idealne ekspozycje, czego nie otrzymał bym fotografując z ręki.

Kolejną rzeczą ważną przy fotografowaniu wnętrz a która wpływa na jej odbiór to pogoda. Często zastanawia mnie dlaczego robione są zdjęcia po zmroku ? Jaki jest ich cel ? Oczywiście znam odpowiedź ale zostawię ją dla Ciebie do przemyślenia.

Naturalnym jest pokazanie nieruchomości za dnia, wpływa to nie tylko na lepszy odbiór wśród oglądających ale ma też duży wpływ na wydźwięk nieruchomości. Kolejnym ważnym aspektem przemawiającym za fotografowaniem w dzień, jest naturalny charakter wnętrza pozbawiony kontrastów światła sztucznego.

Fotografia nieruchomości

Od samego początku nastawiam się na idealne oddanie wnętrza , które przyszło mi fotografować.
Nie ważne są dla mnie aspekty takie jak cena czy wyposażenie mieszkania, praca do wykonania zawsze jest ta sama i chce wykonać ją jak najlepiej. Wtedy kiedy jest bardzo dużo światła, kiedy nadaje ono wnętrzu ciepłego tonu, kiedy cierpliwie mogę wykonać zaplanowane wcześniej kadry, poznawszy wnętrze.

Dlatego sesja nieruchomości w 30 minut w moim wykonaniu nie jest możliwa. Nie dlatego, że nie mogę ale nie chcę zrobić jej na odczepnego.

Cenię sobie komfort pracy a także dbam o oprawę ofert moich klientów. Bo dobre zdjęcia to klucz do sukcesu.

Fotografuję wnętrza i nieruchomości od 9 lat, na żadnym etapie nie miałem myśli, aby robić te zdjęcia szybko i byle jak, bo jak to się mówi, jak się człowiek śpieszy, to się diabeł cieszy 😉

Zobacz przykładowe zdjęcia domu na sprzedaż https://bit.ly/3wURkSL które wykonałem.

Mam nadzieję, że choć trochę pokazałem Ci od zaplecza, jak wygląda z mojej strony fotografia nieruchomości, która ma być spójna, wykonana z głową oraz zachowaniem poprawności technicznej.

Pozostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.