Turzynski Fotografia Wnętrz

Restauracja Fyrtel Chełmno

Restauracja Fyrtel Chełmno

restauracja fyrtel chełmno

Zapraszam Cię na wizytę wirtualną po tej pięknej i nowoczesnej restauracji , która powstała w sercu równie pięknego Chełmna.

Miałem okazję kolejny raz współpracować z tym klientem. Wcześniej fotografowałem Apartamenty Chełmińskie, które możecie zobaczyć tutaj.

Muszę w tym miejscu napisać coś wspaniałego. Z Łukaszem(właściciel), współpracuję od samego początku jego biznesu wnętrzarskiego, gdzie zaczęła się również moja poważna przygoda z fotografią wnętrz. Nasza współpraca trwa już 8 rok i przez ten czas zbudowaliśmy wspaniałą relację.

Znacie mnie już dość dobrze i wiecie, że uwielbiam fotografować piękne wnętrza i, że wtedy czuję się jak przysłowiowa ryba w wodzie. Tak też było i tym razem. Znajomość z Łukaszem skutkuje tym iż wiedziałem, czego się spodziewać, dwa byłem kilka razy obejrzeć przebieg prac.

Restauracja Fyrtel Chełmno to połączenie nowoczesności ze starym klimatem powojennej kamienicy. Odnajdą się tam zwolennicy loftowych jak i klasycznych tematów wnętrzarstwa. Ogrom cegieł, drewna, szkła, kształtów i żywych kolorów.

Meble we wnętrzach to dzieło firmy Jadik

Mi jak najbardziej taki klimat odpowiada i z wielką radością przystąpiłem do fotografowania tego miejsca.

Plan sesji

Założenia sesji były takie aby oddać oczywiście klimat tego pięknego wnętrza a ja dodałem sporo od siebie, różnicując kadry zmieniając ogniskowe jak i ustawienie aparatu we wnętrzu.

Mój setup zdjęciowy to niezmiennie od 2 sezonów, aparat Sony A7 III plus zestaw obiektywów o różnych ogniskowych. Tutaj mam praktycznie całe zaplecze dostępnych ogniskowych.

Posiadam zakres ogniskowych 11mm, 15mm, 21mm, 24mm,28mm i 45mm kończąc na portretowym 135mm.

Dzięki temu mogę dopasować ogniskową do wnętrza i oddać jak najlepiej jego zarys przestrzenny nie deformując go przy tym.

Większość z Was wie, iż korzystam wyłącznie ze światła zastanego jednakże równie często o to pytacie na różnych social mediach.

W Restauracja Fyrtel Chełmno wykorzystałem 3 ogniskowe, były to 15, 24 i 45mm. Dzięki temu mam różnorodny materiał. Ostatnimi czasy coraz częściej korzystam z ogniskowej 24mm i mojemu zakupionemu w starym roku nowemu narzędziu.

Owym narzędziem jest obiektyw Samyang T-S 24mm f/3.5 ED AS UMC Tilt-shift.

Samyang T-S 24mm f/3.5 ED AS UMC Tilt-shift

Jeśli będziecie chcieli mogę nagrać na temat tego obiektywu video i opowiedzieć o nim więcej. Dajcie znać proszę w komentarzu pod postem.

Galeria

Przejdźmy teraz to meritum owego wpisu, czyli zdjęć z tego pięknego wnętrza.

Większe zdjęcia po kliknięciu w galerię 🙂

Komentarzy: 5

 1. Kasia 4 stycznia 2022 o 09:13

  No jasne że chcemy filmu i opowieści o obiektywie, zapewne będzie ciekawy i można dowiedzieć się jak wykorzystać potencjał takiego sprzętu i innych również 🙂 Czekamy! 2. Marcin 10 stycznia 2022 o 10:39

  Koniecznie przyda się wideorecenzja tego szkła! 🙂 3. crazycris 10 stycznia 2022 o 17:30

  Bardzo Wam dziękuję. W takim razie zabieram się za nagranie takowej recenzji 🙂 4. Małgorzata 23 marca 2022 o 13:17

  Piękne fotografie! Podoba mi się wszystko: światło, kolory, kadry, uchwycone szczegóły, klimat 😉 5. crazycris 23 marca 2022 o 14:17

  Bardzo dziękuję Małgosiu. Najważniejsze to fotografować w zgodzie ze sobą i to co serducho podpowiada 🙂Pozostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.